Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Журналісти будуть відшкодовувати незаконну фотозйомку, а роботодавці платитимуть працівникам за депресію

11.06.2020, 17:49
2986
0

Законопроект передбачає, що працівник зможе стягнути відшкодування з роботодавця за викликану останнім депресію
Законопроект передбачає, що працівник зможе стягнути відшкодування з роботодавця за викликану останнім депресію

У ВРУ зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відшкодування шкоди за біль та жаль (№ 3605). Його автори - група народних депутатів, серед яких - і голови парламентських комітетів Галина Третьякова та Данило Гетманцев. Законопроектом пропонується внести зміни до Цивільного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Господарського кодексу України та Кодексу законів про працю України щодо відшкодування моральної шкоди.

У ЦКУ завдання моральної шкоди іншій особі замінять на завдання шкоди за біль та жаль. Вона співпадає з теперішньою моральною шкодою у чотирьох ознаках, але є й два нові прояви. Так, шкода за біль та жаль може полягати:

- у шкоді, спричиненій почуттям у зв'язку з порушенням таємниці листування та записів конфіденційного характеру, втручанням у приватне життя особи внаслідок несанкціонованої фотозйомки, розголошенням відомостей про приватне життя, розголошенням недостовірної інформації про особу;

- у порушені ділової етики та норм трудового законодавства.

Цікаво, що у ЦПК хочуть закріпити, що на позови про відшкодування шкоди за біль та жаль не поширюється заборона на забезпечення їх шляхом накладення арешту на заробітну плату, пенсію та стипендію, соціальну допомогу. До того ж, суду дадуть право допускати негайне виконання рішень у справах про відшкодування шкоди за біль та жаль (у межах суми стягнення за один місяць).

У КЗпП законотворці хочуть передбачити, що відшкодування роботодавцем шкоди за біль та жаль працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних та/або душевних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків та/або депресії і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Читайте також:

- "Податківці назвали головні новації оподаткування доходів фізосіб у 2020 році";

- "За непристойну рекламу підприємства оштрафували майже на 3 млн грн";

- "Недостовірні теленовини - підстава вимагати відшкодування від ЗМІ".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Будь-який бізнес потребує контролю, особливо в критичні період, як-от під час коронавірусного карантину. Моніторте податковий стан компаній 24/7 у системі CONTR AGENT, яка містить базу досьє на понад 6,5 млн компаній та ФОП. Почати моніторинг можна легко прямо зараз, замовивши тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар