Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Надурочна робота та її обмеження — у Держпраці озвучили головні правила

15 червня 2020, 14:15
1216
0
Реклама

Фахівці Головного управління Держпраці у Київській області підготували роз'яснення щодо виконання працівниками надурочної роботи та граничних норм надурочних годин. Так, граничні норми надурочних годин не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік (ст. 65 КЗпП). При цьому власник або уповноважений ним орган повинен вести облік надурочних робіт кожного працівника.

Для застосування надурочних робіт обов'язково потрібно отримати дозвіл виборного органу первинної профспілки (профспілкового представника) підприємства, установи, організації.

Роботодавець (власник або уповноважений ним орган) може застосовувати надурочні роботи лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством:

1) при проведенні робіт, необхідних для оборони країни, а також відвернення громадського або стихійного лиха, виробничої аварії і негайного усунення їх наслідків;

2) при проведенні громадських необхідних робіт по водопостачанню, газопостачанню, опаленню, освітленню, каналізації, транспорту, зв'язку - для усунення випадкових або несподіваних обставин, які порушують правильне їх функціонування;

3) при необхідності закінчити почату роботу, яка внаслідок непередбачених обставин чи випадкової затримки з технічних умов виробництва не могла бути закінчена в нормальний робочий час, коли припинення її може призвести до псування або загибелі державного чи громадського майна, а також у разі необхідності невідкладного ремонту машин, верстатів або іншого устаткування, коли несправність їх викликає зупинення робіт для значної кількості трудящих;

4) при необхідності виконання вантажно-розвантажувальних робіт з метою недопущення або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення;

5) для продовження роботи при нез'явленні працівника, який заступає, коли робота не допускає перерви; в цих випадках власник або уповноважений ним орган зобов'язаний негайно вжити заходів до заміни змінника іншим працівником.

Зверніть увагу, що статтею 63 КЗпП визначено заборону щодо залучення до надурочних робіт:

- вагітних жінок і жінок, які мають дітей до трирічного віку;

- осіб, молодших 18 років;

- працівників, що навчаються в загальноосвітніх школах та ПТУ без відриву від виробництва, в дні занять.

До надурочних робіт можуть залучатися за їхньою згодою:

- жінки, які мають дітей від 3 до 14 років або дитину з інвалідністю;

- особи з інвалідністю (за умови, що така робота не суперечить медичним рекомендаціям).

Детально про те, як визначати годинну ставку й оплачувати надурочну роботу, читайте в матеріалі сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Читайте також:

- "Журналісти будуть відшкодовувати незаконну фотозйомку, а роботодавці платитимуть працівникам за депресію";

- "Що отримають єдинники через порушення, за яке роботодавці-загальносистемники платять штраф 47 тисяч грн";

- "Як відкликати працівників з карантинних відпусток чи дистанційної роботи - Держпраці";

- "Чи врятує роботодавця від штрафу заява звільненого про розрахунок з ним із відстрочкою - Держпраці".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини