Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зворотній бік спонсорства – податківці застерігають про ПДВ-наслідки

16 червня 2020, 13:30
397
0
Реклама

ДПС розглянула випадок, коли товариство з метою популяризації торгівельних марок укладає договори на придбання послуг із розміщення спонсорських матеріалів - телевізійних роликів та заставок, інформації про факт спонсорства на радіо. Також товариство здійснює фінансову підтримку заходів (концертів, фестивалів, тощо). Причому організатори таких заходів надають товариству послуги з популяризації торгівельних марок.

Такі правовідносини мають змішану природу і поєднують одночасно як ознаки операції із надання фінансової підтримки заходів виходячи із визначення терміну "спонсорство", так і ознаки операцій отримання послуг. Адже за надані кошти товариство отримує послуги із розміщення торгівельних знаків та/або свого найменування на матеріалах та ресурсах організаторів заходів в строки та на умовах, які детально визначені договорами.

Ось що стосовно цього зазначили податківці.

Під час визначення порядку оподаткування здійснюваних операцій платники податку повинні керуватися одним із основних принципів бухобліку - превалювання сутності над формою (операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з їх юридичної форми (ст. 4 Закону про бухоблік)).

Водночас для цілей податкового обліку слід ураховувати економічні наслідки, створені господарськими операціями, а не особливості оформлення таких операцій.

Отже, в цьому випадку товариству фактично постачаються послуги з популяризації торгівельних марок та\або найменування товариства.

У розумінні норм пп. 14.1.185 та п. 185.1 ПКУ постачання товариству послуг з популяризації торгівельних марок та\або його найменування є операцією з постачання послуг, яка є об'єктом оподаткування ПДВ. Звісно, якщо операція здійснюється платником ПДВ та місцем постачання таких послуг відповідно до ст. 186 ПКУ визначено митну територію України.

Відповідно, постачальник таких послуг зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ, скласти податкову накладну на товариство та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни.

Така податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, є підставою для товариства на включення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту.

Джерело: ІПК ДПСУ від 22.05.2020 р. № 2164/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Про порядок заповнення податкових накладних читайте в статті "Податкова накладна: порядок заповнення" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини