Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці розповіли про декларування доходів фізособи від надання в оренду житла

18.06.2020, 08:20
1022
0

Доходи фізособи від надання нерухомості в оренду оподатковуються ПДФО та військовим збором
Доходи фізособи від надання нерухомості в оренду оподатковуються ПДФО та військовим збором

Податківці нагадали, що якщо договір оренди нерухомого майна укладено між фізособами, які не є суб'єктами господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є платник податку - орендодавець.

Наприклад, у разі надання в оренду квартири або іншого житлового чи нежитлового приміщення, іншого нерухомого майна, орендодавець є відповідальним за нарахування та сплату податку до бюджету. Такий орендодавець має самостійно нарахувати та сплатити податок до бюджету в строки, встановлені законодавством. Суми отриманого доходу, сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року орендодавець відображає у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та подає її до контролюючого органу за місцем реєстрації (податкової адреси) до 1 липня року, наступного за звітним.

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Якщо договір оренди об'єктів нерухомості посвідчувався нотаріально, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку - орендодавця. Форма Повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості затверджена Постановою № 1242. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Подробиці розкрито в публікаціях модуля ситуацій ІПС ЛІГА:ЗАКОН (спробуйте тестовий доступ):

- "Оподаткування доходів фізичних осіб від надання майна в оренду";

- "Нотаріальне посвідчення договору оренди (суборенди) землі";

- "Оподаткування доходів громадян від оренди землі".

Суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтори), зобов'язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою Наказом № 497. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтор несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Нещодавно ми повідомляли про нові штрафи за неповідомлення про укладення договорів оренди нерухомості. Такі штрафи загрожують не лише нотаріусам, а й рієлтерам, які не повідомляють податківців про укладені договори оренди нерухомості. До речі, незабаром ситуація на ринку оренди нерухомості, зокрема житлової, може кардинально змінитися. Адже новий законопроект № 3618 передбачає, що рієлторів заженуть у жорсткі рамки закону, а власники нерухомості не зможуть обійтися без їхніх послуг.

Читайте також

- "Повністю змінили порядок оренди державного і комунального майна - чого очікувати теперішнім орендарям";

- "Для нотаріусів та держреєстраторів запровадили додаткову умову проведення реєстрації прав на нерухомість";

- "Змінено правила держреєстрації прав на нерухомість";

- "Податківці назвали головні новації оподаткування доходів фізосіб у 2020 році".

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар