Повністю змінили порядок оренди державного і комунального майна — чого очікувати теперішнім орендарям

17.06.2020, 14:10
1389
0

КМУ своєю постановою затвердив новий порядок оренди державного і комунального майна. Постанова набирає чинності з дня її опублікування, станом на 17. 06. 2020 р. не опублікована
КМУ своєю постановою затвердив новий порядок оренди державного і комунального майна. Постанова набирає чинності з дня її опублікування, станом на 17. 06. 2020 р. не опублікована

Як ми вже повідомляли, постановою КМУ від 3 червня 2020 р. № 483 затвердили новий Порядок передачі в оренду державного та комунального майна. ДП "Прозорро.Продажі" визначили адміністратором електронної торгової системи, через яку надалі будуть укладати відповідні договори. Нагадаємо, що ключові аспекти оновленої оренди державного і комунального майна розглянуто в публікації "Оренда державного та комунального майна" з модуля ситуацій ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Майно, щодо якого до введення в дію нового Закону про оренду держмайна були укладені договори про передачу права на експлуатацію, а також договори, передбачені ч. 3 ст. 2 цього Закону, після закінчення строку їх дії, але не пізніше ніж через шість місяців з дня набрання чинності Постановою № 483 включаються до Переліку першого типу та передаються в оренду згідно з вимогами Порядку. Сторона такого договору після його припинення має переважне право на укладення договору оренди майна, що є предметом такого договору.

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Орендар, що уклав договір оренди до введення в дію Закону про оренду держмайна (01.02.2020 р.), здійснив невід'ємні поліпшення орендованого майна з урахуванням вимог Закону 1992 року та умов договору оренди, дія якого продовжена з чинним орендарем за результатами аукціону на продовження договору оренди, має право на зарахування визначеної відповідно до п. 164 Порядку № 483 частини вартості здійснених ним невід'ємних поліпшень у рахунок нової орендної плати рівними частинами щомісячними платежами протягом строку дії продовженого договору, але не довше ніж протягом 5 років. При цьому розмір зменшеної в такий спосіб місячної орендної плати не може бути меншим за розмір орендної плати, яку сплачував такий орендар на місяць, що передував даті проведення аукціону на продовження договору оренди.

Орендодавці не застосовують право, передбачене абз. 4 ч. 1 ст. 19 Закону про оренду держмайна, не здійснюють дії, передбачені абз. 2 п. 135 Порядку № 483, і не відмовляють у продовженні договорів оренди, строк дії яких закінчився в період з 1 грудня 2019 р. по 1 липня 2020 р., на підставі того, що орендар звернувся із заявою про продовження договору оренди до закінчення строку його дії, але пропустив установлений Законом про оренду держмайна строк подачі звіту про оцінку об'єкта оренди.

В жорстких умовах карантину бухгалтеру буде корисним ознайомитися з матеріалами "Кризова оренда: облік поступок (Частина 1)" та "Кризова оренда: облік поступок (Частина 2)" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Також новації передбачили особливості оприлюднення інформації щодо оренди до початку роботи електронної торгової системи, встановили обов'язки балансоутримувачів державного і комунального майна щодо термінового (протягом відповідно 10 робочих днів та двох місяців з дня набрання чинності Постановою № 483) надання інформації про об'єкти оренди уповноваженим органам управління таким майном та ФДМУ.

Балансоутримувачам та уповноваженим органам управління державного і комунального майна у місячний строк з дати набрання чинності Постановою № 483 потрібно буде:

- оприлюднити на власних офіційних веб-сайтах договори, передбачені пп. 3 п. 3 Постанови № 483, а також інші цивільно-правові договори, на підставі яких треті особи мають право користування державним або комунальним майном, включаючи договори безоплатного користування, договори про спільну діяльність та договори позички;

- подати ФДМУ (органам, уповноваженим представницькими органами місцевого самоврядування) інформацію щодо таких договорів в обсязі згідно з додатком 2 до Постанови № 483.

Читайте також:

- "Рієлторів заженуть у жорсткі рамки закону, а власники нерухомості не зможуть обійтися без їхніх послуг";

- "Кому з власників промислових будівель потрібно подати у червні уточненки - наслідки заяви ДПС";

- "Для нотаріусів та держреєстраторів запровадили додаткову умову проведення реєстрації прав на нерухомість";

- "Нові штрафи за неповідомлення про укладення договорів оренди нерухомості".

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до україніської версії сайту