Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Заробітчан перевірятимуть на предмет отримання допомоги по безробіттю

19.06.2020, 15:58
621
0

У владі вивчають ситуацію з отриманням допомоги з безробіття паралельно з роботою за кордоном
У владі вивчають ситуацію з отриманням допомоги з безробіття паралельно з роботою за кордоном

В Україні вивчають ситуацію, яка склалася, коли українці отримують допомогу з безробіття та одночасно працюють за кордоном на сезонних роботах. Про це міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов сказав під час спілкування з журналістами після розгляду у Верховній Раді програми дій уряду, повідомляє Укрінформ.

"Є сигнали, що деякі люди, які отримують допомогу по безробіттю стають на облік як непрацездатні, покидають територію України і знаходяться на сезонних роботах за кордоном. Щодо цього, я знаю, опрацьовуються спільні якісь дії між Державною прикордонною службою та надавачами такої допомоги", - сказав О. Немчінов. Він додав, що під час карантину послугу Державного центру зайнятості стали доступнішими та їх можна отримувати онлайн.

Нагадаємо, що надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, врегульовано нормами Порядку № 613. Актуальний мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлено Постановою № 211. За подробицями зверніться до публікацій з модуля ситуацій ІПС ЛІГА:ЗАКОН (спробуйте тестовий доступ): "Умови та тривалість виплати допомоги по безробіттю", "Розмір допомоги по безробіттю" та "Припинення виплати допомоги по безробіттю".

Крім того, наше законодавство передбачає надання допомоги по частковому безробіттю, що надаються підприємству для виплати застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок зупинення (скорочення) виробництва. Це встановлено нормами Порядку № 103. Подробиці - в публікації "Допомога по частковому безробіттю".

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину був встановлений Постановою № 217. Окрім того, Порядок № 306 передбачає, що допомога по частковому безробіттю на період карантину надається як роботодавцям із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі ФОП, для виплати допомоги працівникам, так і фізособам - підприємцям, які є застрахованими особами, у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного зупинення (скорочення) діяльності. Ці питання розглянуто в ситуаціях "Реєстрація безробітного в період карантину, виплата допомоги" та "Допомога по частковому безробіттю на період карантину". Зверніть увагу і на лист Мінекономрозвитку від 29.04.2020 р. № 4702-09/27586-07, який містить низку роз'яснень стосовно надання допомоги по частковому безробіттю роботодавцям.

Керівникам підприємств та бухгалтерам рекомендуємо ознайомитися з аналітичними матеріалами "Допомога по частковому безробіттю на період карантину: критерії для отримання" та "Допомога по частковому безробіттю на період карантину: як отримати" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар