Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У разі встановлення інвалідності через коронавірус медикам виплачуватимуть до 840 тисяч грн

22.06.2020, 10:00
1494
0

Уряд визначив розміри страхових виплат
Уряд визначив розміри страхових виплат

Уряд визначив порядок, за яким будуть здійснювати страхові виплати у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв'язку з інфікуванням COVID-19, а також встановив розміри цих виплат.

В постанові КМУ від 17.06.2020 р. № 498 вказано, що при встановленні медичному працівникові групи інвалідності та ступеня втрати працездатності протягом одного календарного року внаслідок захворювання на COVID-19, що настало при виконанні професійних обов'язків, виплату проведуть разово у таких розмірах:

- 400-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, - для осіб з інвалідністю І групи;

- 350-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, - для осіб з інвалідністю ІІ групи;

- 300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, - для осіб з інвалідністю ІІІ групи.

У разі смерті медичного працівника в таких випадках проведуть виплату в розмірі 750-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.

Страхові виплати призначатиме і виплачуватиме управліннями виконавчої дирекції Фонду соцстраху в областях, м. Києві або їх відділеннями протягом одного місяця з дня виникнення права на такі виплати за зверненням медичного працівника за зареєстрованим місцем проживання/перебування.

Право на страхову виплату настає з дня встановлення МСЕК групи інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності внаслідок захворювання медичного працівника на COVID-19.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Окрім того, медикам на самоізоляції від COVID-19 виплачуватимуть лікарняні у розмірі 100%.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар