Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Раді пропонують скасувати акциз при розмитненні авто громадянами

23.06.2020, 17:45
27070
3

Зареєстровано черговий законопроект, який зменшить податки при імпорті іноземних авто для власного користування
Зареєстровано черговий законопроект, який зменшить податки при імпорті іноземних авто для власного користування

Група народних депутатів виступила із ініціативою переписати правила справляння акцизу при розмитненні транспортних засобів. Тому зареєстрували законопроект № 3704 від 19.06.2020 р.

Згідно його положень пропонують:

1. Виключити автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, із переліку підакцизних товарів.

2. Звільнити з 1 січня 2021 року від сплати ПДВ операції з імпорту транспортних засобів особистого користування (автобуси, легкові автомобілі, вантажні автомобілі загальною масою до 3,5 тони та причепи до них) у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію учасниками бойових дій.

3. Звільнити до 31 грудня 2020 року (включно) від сплати акцизного податку операції з імпорту транспортних засобів особистого користування (автобуси, легкові автомобілі, вантажні автомобілі загальною масою до 3,5 тони та причепів до них) у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію учасниками бойових дій.

4. Тимчасового, до 31 грудня 2020 року, звільнити від сплати акцизного податку операції з імпорту транспортних засобів особистого користування, що були у використанні, які класифікуються за товарними позиціями 8703 (легкові автомобілі), 8704 (вантажні автомобілі загальною масою до 3,5 тони) згідно з УКТ ЗЕД та ввезені на митну територію України до 01 травня 2020 року у митних режимах тимчасового ввезення та транзиту і не були оформлені для вільного обігу, у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію.

5. Розстрочити (рівними частинами) сплату ПДВ на термін, вказаний у заяві платника податку, що не перевищує 36 календарних місяців, без нарахування процентів та пені, при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорту транспортних засобів, за такими кодами товарів згідно УКТЗЕД: код 8701 20 10 00 - трактори колісні для напівпричепів нові (сідельні тягачі) та код 8716 39 30 10 - напівпричепи бортові, напівпричепи - рефрижератори, напівпричепи-контейнеровози нові. При цьому передбачити, що такі транспортні засоби використовуються платником податків виключно для надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом.

6. Із 1 січня 2021 року зменшити поріг середньоринкової вартості транспортних засобів, які є об'єктом оподаткування, з 375 до 200 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (як приклад станом на 2020 рік із 1 773, 3 тис. гр. до 944, 6 тис. грн.), а також віковий поріг транспортних засобів, які є об'єктом оподаткування, з 5 до 8 років з року виготовлення.

Також встановити ставку оподаткування транспортним податком з розрахунку на календарний рік у 6 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) періоду. Як приклад станом на 2020 рік - це 28,3 тис. грн замість чинної на сьогодні ставки у 25 тис. грн. При цьому повна ставка буде сплачуватися за транспорті засоби за роком виготовлення не старіше 5 років, а за роками виготовлення транспортних засобів від 8 до 5 років до повної ставки встановлюють понижуючий коефіцієнт 0,5.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Платникам акцизу треба враховувати, що Мінфін оновить форму акцизної накладної, а "карантинний" мораторій не звільнив платників акцизу від штрафів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар