Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Змінились терміни звітування для підприємців –загальносистемників при ліквідації

25.06.2020, 10:15
262
0

Податкову декларацію подають протягом 20 календарних днів після закінчення місяця, у якому відбулося припинення підприємництва
Податкову декларацію подають протягом 20 календарних днів після закінчення місяця, у якому відбулося припинення підприємництва

Саме із 23.05.2020 р. діє так звана мала податкова реформа, яка втілена у нормах Закону України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ. Не оминула вона й підприємців на загальній системі оподаткування.

Змінами до п.177.11 ПКУ встановлено, що фізособи, стосовно яких проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за їх рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображають виключно доходи від підприємницької діяльності, у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.

Тому вони подають таку податкову декларацію протягом 20 календарних днів після закінчення місяця, у якому відбулося таке припинення (раніше було - протягом 30 календарних днів з дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності).

Якщо відбулася держреєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням, то останній базовий податковий (звітний) період стартує з дня, наступного за днем закінчення попереднього звітного періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Запорізькій області.

Стежите за усіма новинами по темі "ФОП та єдиний податок"? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Також у світлі останні законодавчих змін перегляньте статтю "Списання боргу з ЄСВ "сплячих" ФОП - хто і як може скористатися Законом № 592".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар