Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Подати заяву на списання боргу з ЄСВ можна до 31 серпня — ДПС

6 липня 2020, 11:35
21370
13
Реклама

У "сплячих" ФОП ще є можливість скористатися шансом і списати борг з ЄСВ, який утворився за 2017-2020 рр. Для цього треба подати відповідні документи до 31 серпня 2020 р.

Аби списати борг недіючому ФОП обов'язково до 31 серпня 2020 року (90 днів від дати набрання чинності Законом № 592) необхідно подати:

- підприємцям, які обрали загальну систему оподаткування - держреєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи заяву про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- особам, які провадять незалежну професійну діяльність - до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника ЄСВ.

Також, обов`язково слід написати до податкової інспекції за основним місцем обліку заяву про списання боргу, подати звітність з ЄСВ та податкові декларації про майновий стан та доходи за 2017 -2020 роки, якщо вони не були подані раніше.

Отримавши відповідні відомості, податковий орган впродовж 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми боргу або про відмову.

Рішення про відмову від списання суми боргу може бути прийнято, якщо платник податків у 2017-2020 роках отримав дохід або суми боргу були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

На ці моменти звернули увагу в ГУ ДПС у Чернівецькій області та надали також зразок заяви до податкового органу про списання боргу із ЄСВ.

Процедура списання боргу із ЄСВ описана у статті "Списання боргу з ЄСВ "сплячих" ФОП - хто і як може скористатися Законом № 592".

Стежите за усіма новинами по темі "ФОП та єдиний податок"? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини