Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як підприємству отримати інформацію про автоматичний штраф за порушення ПДР — МВС

2 липня 2020, 10:00
12023
2
Реклама

Як відомо, з 1 червня запроваджено роботу системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі. Адміністративну відповідальність за правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, несе відповідальна особа: фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб; належний користувач відповідного транспортного засобу, якщо відповідні дані внесено в Єдиний державний реєстр транспортних засобів.

На сайті Головного сервісного центру МВС запроваджено сервіс "Електронний кабінет водія", проте ним можуть користуватися лише фізичні особи. Вони також можуть дізнатися про факт фіксації порушення шляхом надіслання постанов на електронну пошту у разі подання відповідної заяви до МВС.

Як же бути юридичним особам - власникам автомобілів? Про це "Судово-юридична газета" дізналася у Головного сервісного центру МВС України.

Там пояснили, що юридична особа (керівник підприємства) може авторизуватися в Електронному кабінеті водія через Інтегровану систему електронної ідентифікації ID.GOV.UA за допомогою кваліфікованого електронного підпису (юридичної особи).

Стосовно питання "Чи може юридична особа - власник транспортного засобу отримувати інформацію про факт фіксації порушення шляхом надіслання постанов на електронну пошту?", відповіли: статтею 279-4 КпАП визначено, що за бажанням відповідальної особи, зазначеної у ч. 1 ст. 14-2 КпАП, інформація про фіксування в автоматичному режимі або режимі фотозйомки (відеозапису) адміністративного правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, передається з використанням повідомлень рухомого (мобільного) зв'язку та/або електронної пошти. Для отримання такої інформації відповідальна особи, зазначена у ч. 1 ст. 14-2 КпАП, звертається безоплатно до уповноваженого органу (підрозділу) МВС з відповідною заявою, в якій зазначає бажаний спосіб отримання інформації та абонентський номер засобу рухомого (мобільного) зв'язку та/або адресу електронної пошти.

Пунктом 2 Порядку № 984, визначено, що керівник юридичної особи відповідно до ст. 279-4 КпАП за бажанням звертається безоплатно до територіальних органів з надання сервісних послуг МВС незалежно від реєстрації місця проживання особи або реєстрації ТЗ з відповідною заявою, в якій зазначає бажаний спосіб отримання інформації та абонентський номер засобу рухомого (мобільного) зв'язку та/або адресу електронної пошти.

Читайте також матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом);

- "Службовий автомобіль потрапив у ДТП: бухоблік наслідків (Частина І)";

- "Службовий автомобіль потрапив у ДТП: податкові наслідки (Частина ІІ)";

- "Ліквідація автомобіля: облік й оподаткування";

- "Продаж автомобіля фізособі: облік й оподаткування";

- "Обмежена матеріальна відповідальність працівників у разі відшкодування шкоди, заподіяної майну підприємства".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини