Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 1 січня 2021 року пластикові пакети хочуть заборонити, а за їх поширення — штрафувати

7 липня 2020, 09:30
8273
2
Реклама

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський виступає за обмеження обігу пластикових пакетів. Про це він заявив під час брифінгу у Кабінеті Міністрів, інформує Урядовий портал.

Зокрема, йдеться про законопроект № 2051-1, який народні депутати схвалили у першому читанні. "Цей законопроект направлений на обмеження пластикових пакетів в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, - наголосив Роман Абрамовський. - На першому етапі забороняється безоплатне поширення пластикових пакетів. Не існує безкоштовних пакетів. Ми платимо за них у вартості середнього чеку в незалежності від того - беремо ми їх чи ні. Відтепер будемо платити лише за те, що використовуємо".

Також міністр уточнив, що під заборону підпадає і поширення оксорозкладних пластикових пакетів. Адже їх домішки допомагають розпадатися пакету на мікропластик, що легко потрапляє в довкілля та воду, а це становить велику загрозу здоров'ю людини.

У разі прийняття, Закон вступить у дію з 1 січня 2021 року - від цього дня усі тонкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрон буде заборонено поширювати. "Можна буде використовувати лише надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон, - уточнив Роман Абрамовський. - Ці пакети використовуються для м'яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою".

Пакети, які не відповідають вимогам і залишаються в обігу, з першого січня і будуть утилізовані суб'єктами господарювання, які їх до цього придбали. За розповсюдження таких пакетів пластикових будуть запроваджені штрафи різні на перший раз від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення 3400 - 8500 грн, розповів міністр.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Зверніть також увагу на матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

- "Повернення товару від покупця: документальне оформлення, розрахунки, облік й оподаткування";

- "Пересортиця: порядок проведення в обліку та документальне оформлення";

- "Тара: особливості податкового та бухгалтерського обліку".

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини