Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як штрафуватимуть фізосіб за несплату податку з задекларованих доходів — ДПС

10.07.2020, 12:05
1780
0

Нарахування пені починається з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання
Нарахування пені починається з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що деклараційна кампанія 2020 року добігла до кінця. А за несвоєчасну сплату ПДФО за наслідками поданої декларації про майновий стан і доходи передбачена відповідальність .

Законом № 533 граничний строк подання фізособами Декларація за 2019 рік без застосування штрафних санкцій у 2020 році було перенесено на 30.06.2020 р. Податкові зобов'язання, визначені фізособами у такій Декларації, мають бути сплачені до 01 жовтня 2020 року.

Згідно з п. 126.1 ПКУ якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Крім цього, при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником ПДФО або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до ст. 50 ПКУ, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання нараховується пеня (п.п. 129.1.3 ПКУ).

Згідно з п. 129.4 ПКУ на суми грошового зобов'язання, визначеного пп. 129.1.3 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

Зверніть увагу на профільні матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

- "Розбираємо Закон № 466 по кісточках: зміни щодо ФОП, ПДФО, військового збору та інше";

- "Закриваємо ФОП: алгоритм дій";

- "Декларація про майновий стан і доходи підприємця-загальносистемника: порядок подання та правила заповнення".

До речі, для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар