Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли звільняти працівника, якщо в контракті вказано "до" або "по" конкретну дату

13 липня 2020, 09:40
1113
0
Реклама

Верховний Суд звернув увагу, що прийменники "до" і "по" в українській мові вживають на позначення кінцевої календарної дати чинності або виконання чого-небудь, а отже зазначення у контракті терміну його дії до 27 червня 2018 року свідчить, що саме ця дата і є останнім днем чинності дії трудового договору. Про це зазначено у постанові ВС/КЦС від 09.06.2020 р. № 419/1965/18.

Таким чином, суд вирішив трудовий спір звільненого директора комунальної установи, який був прийнятий на роботу за контрактом. Термін його дії продовжено до 27 червня 2018 року.

Якщо звернутися до ч. 5 ст. 241-1 КЗпП, то коли строки визначають днями, їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк. Якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважають найближчий робочий день.

Тому ВС погоджується, що суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку, що позивач має право порушувати питання про компенсацію йому його заробітку за один день та відповідного внесення виправлення щодо терміну роботи (але не підстав звільнення) у трудову книжку.

Із судовою практикою допоможе система VERDICTUM, яка містить більш ніж 70 млн. судових рішень. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

Також читайте статтю "Контракт із керівником: які нюанси взяти до уваги та як правильно оформити" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини