Тернопільські податківці роз'яснили, що нульову ставку ПДВ, визначену пп. 195.1.3 ПКУ, застосовують до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України. Звісно, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
Причому згідно зі ст. 9 Закону України "Про транспортно-експедиторську діяльність" від 01.07.2004 р. № 1955-IV факт надання послуги експедитора під час перевезення підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.
Такими документами можуть бути:
- авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);
- міжнародна автомобільна накладна (CMR);
- накладна СМГС (накладна УМВС);
- коносамент (Bill of Lading);
- накладна ЦІМ (СІМ);
- вантажна відомість (Cargo Manifest);
- інші документи, визначені законами України.
Під єдиним міжнародним перевізним документом маються на увазі документи, складені мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту.
Законодавством не передбачено оформлення міжнародного перевезення різними документами, в залежності від відрізка маршруту.
Джерело: ІПК ГУ ДПС у Тернопільській області від 02.07.2020 р. № 2647/ІПК/19-00-04-01-14
Про міжнародні перевезення також читайте, зокрема, в статтях "Експедитор придбаває послуги з міжнародного перевезення: облік із ПДВ", "Міжнародне перевезення із залученням перевізника-нерезидента: ПДВ-наслідки в експедитора" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.