Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Звільнити від плати за землю та податку на нерухомість можуть на весь час карантину

16 липня 2020, 15:50
1631
0
Реклама

Нардепи вкотре намагатимуться простимулювати бізнес, який потерпає від карантину. Для цього в Раду внесли законопроект № 3848 від 15.07.2020 р., котрий змінить норми ПКУ. Що ж пропонують?

По-перше, тимчасово з 1 січня 2021 року до 1 січня 2023 року оподатковувати операції з постачання на митній території України та/або імпорту машин, обладнання та комплектуючих за відповідними товарними підкатегоріями за ставкою ПДВ у розмірі 7% .

По-друге, змінити ст. 291 ПКУ, що зменшить мінімальні межі площ сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, які мають бути у власності та/або користуванні членів фермерського господарства без набуття статусу юрособи.

По-третє, аби усунути правову колізію та надати можливість сімейним фермерським господарствам залучати найманих працівників до сезонних робіт, внесуть відповідні зміни до ПКУ.

По-четверте, тимчасово, на період карантину та протягом трьох місяців після дати його завершення не сплачувати плату за землю (земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності, та за земельні ділянки оздоровчого призначення).

Таку ж пільгу пропонують й для податку на нерухомість для об'єктів нерухомості, які перебувають у власності органів держвлади, органів місцевого самоврядування, приватній власності (в тому числі ті, які передані в оренду), та які використовують для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), харчування, екскурсійних та інших туристичних послуг, послуг санаторно-курортного лікування та/або оздоровчо-рекреаційних послуг.

Також пропонують:

- доповнити перелік документів необхідних для отримання ліцензій на пальне декларацією відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;

- виокремити в окремий пункт порядок маркування пива, а також сидру і перрі (без додавання спирту), які реалізують в Україні;

- не застосовувати до розливу сидру і перрі (без додання спирту) встановлені обмеження щодо використання спеціальної тари для розливу алкогольних напоїв;

- тимчасово до 31 грудня 2021 року виробники пива (код згідно з УКТ ЗЕД 2203 00) з обсягом виробництва до 2000000 літрів на рік застосовувати ставку акцизного податку 0 гривень за 1 літр пива із солоду (солодове).

Стежите за усіма новинами по темі "Адміністрування податків"? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Читайте також:

- "ПДВ можуть знизити вдвічі для окремих продуктів";

- "Податковий кодекс знову переписують: що зміниться для ФОПів, КІК, в електронних сервісах";

- "ФОПам знову змінять ліміти для перебування на єдиному податку".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини