Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мін’юст розповів алгоритм оформлення розписки про завдаток та його повернення

17 серпня 2020, 15:30
2072
0
Реклама

Як правильно оформити та повернути завдаток розповіло Міністерство юстиції України на своєму Телеграм-каналі. Урядовці зазначають, що майже кожному протягом життя доводилось давати передоплату (завдаток) за покупку товару. Однак не всі знають, як правильно оформити цю дію і що робити, коли продавець не виконує своє зобов'язання. Звичайно ж, ситуація не приємна. Але відстоювати свої права необхідно, навіть якщо доведеться звернутися до суду.

Завдатком є грошова сума або рухоме майно, яку сплачує покупець (споживач) продавцю (кредиторові) в рахунок належних платежів, що мають бути сплачені ним за договором, з метою підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.

Укладаючи будь-який договір необхідно звертати увагу на те, в якій саме формі буде здійснюватися передоплата: у формі завдатку чи авансу, так як зазначені форми передоплати відрізняються наслідками, які настають у разі порушення умов договору.

Відмінність авансу від завдатку полягає в тому, що на аванс не покладено функцію забезпечувати взяте сторонами на себе зобов'язання. Тому, незалежно від того, яка сторона відповідальна за невиконання зобов'язання, той, хто отримав аванс, повинен його повернути.

Важливо правильно оформити розписку про передачу коштів. У документі має бути зазначено: дані про особу, яка отримує кошти і дає кошти, сума коштів, кінцевий термін виконання зобов'язання, вказівку того, що гроші, отримані саме в якості завдатку і передані в забезпечення виконання договору (угоди), дата складення такого документа та підписи двох сторін.

Читайте також:

- "Завдаток, виплачений фізособі юрособою, оподатковується ПДФО та військовим збором";

- "Забезпечувальний гарантійний платіж: правові аспекти";

- "Забезпечувальний гарантійний платіж: податковий і бухгалтерський облік";

- "Надсилаємо претензію контрагенту: основні моменти";

- "Надання директору поворотної фінансової допомоги: як оформити";

- "Поворотна фінансова допомога у формі № 1ДФ: надання й повернення";

- "Організація розрахунків у закладах ресторанного господарства";

- "Облік у роздрібній торгівлі: продаж товару в розстрочку";

- "Працівнику видали аванс на відрядження, а він помер у відрядженні: як бути з боргами".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини