Підприємства, що дбають про розвиток своїх працівників, нерідко стикаються зі складнощами відображення витрат на це в обліку.
Зокрема, в ситуації із оплатою співробітнику навчання та іспиту для підтвердження його кваліфікаційного сертифікату.
Податківці з даного приводу зауважують, що оподаткування залежатиме від сутності такої операції.
Уразі якщо витрати працівника, які відшкодовує роботодавець, пов'язані з підвищенням кваліфікації, то їх суму не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого працівника (пп. 165.1.37 ПКУ) та звільняють від оподаткування військовим збором (пп.1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
Якщо ж працівник здійснює витрати з метою підтвердження свого статусу "сертифікований працівник", тобто не відбувається підвищення кваліфікації, то суму таких витрат включають до загального оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо та оподатковують на загальних підставах.
Щодо відображення цих витрат безпосередньо в обліку роботодавця, то у податковому відомстві зазначають - різниць для коригування фінрезультату до оподаткування на суму коштів, відшкодованих (безоплатно переданих) працівнику податковим законодавством не передбачено.
Такі операції відображають при формуванні фінрезультату до оподаткування та, відповідно, об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухобліку.
А як саме проводиться формування витрат у бухобліку за рахунок відшкодованих коштів працівнику податківці порадили дізнаватися у Мінфіну.
Докладніше про "Облік витрат на навчання працівників" можна дізнатися з модуля Ситуації. Для отримання доступу до документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовИм доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Джерело: ІПК ДПСУ від 18.08.2020 р.№ 3431/ІПК/99-00-04-05-03-06