Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держсектору дозволили самостійно списувати майно вартістю до 50 тис. грн

14 вересня 2020, 12:50
2868
0
Реклама

Уряд зобов'язав суб'єктів господарювання держсектору, на балансі яких перебуває майно, первісна (переоцінена) вартість якого становить більш як 50 тис. грн. та яке не використовується, у т. ч. морально застаріле та фізично зношене, подавати щомісяця до 10 числа інформацію про таке майно суб'єктам управління.

У свою чергу суб'єкт управління для ефективного використання та безоплатної передачі такого майна іншим суб'єктам господарювання, що належать до сфери його управління, або іншим суб'єктам управління оприлюднюватиме отриману інформацію на власному офіційному веб-сайті.

Відсутність протягом 30 робочих днів з дня оприлюднення інформації стосовно морально застарілого та фізично зношеного майна пропозицій щодо його передачі може використовуватися під час здійснення списання такого майна як підтвердження неможливості його безоплатної передачі в установленому порядку.

Не менш важливою новацією є також те, що списання повністю амортизованих основних фондів (засобів), крім нерухомого майна, об'єктів незавершеного будівництва (незавершених капітальних інвестицій у необоротні матеріальні активи), інших необоротних матеріальних активів суб'єкта господарювання, первісна (переоцінена) вартість яких становить менш як 50 тис. грн, здійснюється за рішенням керівника такого суб'єкта (за винятком підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію). Раніше ця сума складала 20 тис. грн.

Окрім того передбачали, що списання майна, що перебуває на балансі суб'єкта управління або його територіального органу із статусом юрособи, здійснюється таким суб'єктом.

Рішення про надання чи відмову в наданні згоди на списання майна прийматиметься відповідним суб'єктом управління протягом 30 робочих днів з дати надходження документів.

Додатково уточнили норму, за якою для встановлення факту непридатності використання майна, що перебуває під наглядом державних інспекцій, суб'єкт господарювання залучатиме для участі в роботі комісії представника відповідної інспекції або її територіального органу (у разі створення).

Зміни закріпили постановою КМУ від 09.09.2020 р. № 814 до Порядку списання об'єктів державної власності.

Також читайте статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

- "Списання держмайна й відшкодування вартості нестач: акценти Мінфіну";

- "Продукти харчування зіпсувалися під час карантину: проводимо списання в бюджетній установі".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, іншим документам та інструментам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовим доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини