Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінекономіки скасувало Книгу відгуків і пропозицій

30 вересня 2020, 11:40
1810
0
Реклама

Втрачає чинність наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 24.06.1996 р. № 349, яким затверджені форма Книги відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства, а також інструкція про її заповнення.

Саме він зобов'язував всі підприємства (одиниці) роздрібної торгівлі та заклади ресторанного господарства незалежно від форм власності вести таку Книгу, в яку споживачі записували скарги, пропозиції, відгуки та зауваження.

Взамін Книги суб'єкти господарювання повинні забезпечити наявність на видному та доступному місці куточка покупця, у якому розміщується інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів.

Це сталося завдяки наказу Мінекономіки від 16.06.2020 р. № 1130.

Водночас із Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами виключили вимогу щодо зазначення у документах на товари, що підлягають обов'язковій сертифікації в державній системі сертифікації, реєстраційних номерів сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності.

Із Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі прибрали норми щодо заборон продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Натомість прописали, що продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у дрібнороздрібній торговельній мережі здійснюється відповідно до вимог законодавства.

Уточнили для дрібних торговців, що засоби вимірювальної техніки повинні бути у справному стані, мати повірочне тавро та проходити періодичну повірку в установленому законодавством порядку.

Суб'єкт господарювання, у підпорядкуванні якого є пункти дрібнороздрібної торговельної мережі, зобов'язаний мати на всі товари, що реалізуються в цих пунктах, документи, передбачені законодавством.

За рішенням суб'єкта господарювання інформація про товари може містити поряд із текстом, викладеним державною мовою, його переклад мовою національних меншини, іншими мовами.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини