Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держслужбовці – кандидати в депутати на місцевих виборах можуть брати неоплачувану відпустку — НАДС

30 вересня 2020, 16:10
973
0
Реклама

На 25 жовтня 2020 року призначені вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

Приймати у них участі в ролі кандидатів на відповідні виборні посади можуть й держслужбовці.

НАДС у листі від 16.09.2020 р. № 119-р/з нагадує про вимоги ч. 4 ст. 10 Закону про держслужбу, за якою у разі реєстрації держслужбовця кандидатом у депутати ЦВК, виборчими комісіями, він зобов'язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника держслужби.

Водночас держслужбовцю за його заявою надають відпустку без збереження зарплати на час участі у виборчому процесі. Таку відпустку надають за рішенням керівника держслужби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

Тому обов'язок повідомити про реєстрацію кандидатом у депутати та подати заяву про надання відпустки без збереження зарплати на час участі у виборчому процесі покладений саме на держслужбовця. До того ж Закон про держслужбу не передбачає надання інших відпусток (щорічної, додаткової) держслужбовцю на час участі у виборчому процесі.

Також читайте статтю "Працівника залучили до роботи у виборчій комісії: як оплачувати" у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Унікальна пропозиція: три місяці у подарунок при передплаті професійних видань від ЛІГА:ЗАКОН на 6 або 12 місяців. Для того, щоб скористатися вигідною акційною пропозицією, заповніть, будь ласка, форму зворотнього зв'язку.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини