Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Тривалість перевірок підприємств буде залежати не від розміру, а від ризиків діяльності — Мінекономіки

5 жовтня 2020, 09:45
1922
4
Реклама

В інспекційне законодавство планується внести зміни щодо підвищення прозорості перевірок, зменшення навантаження на доброчесний бізнес і вдосконалення процесу оскарження незаконних дій інспекторів. Як передає Укрінформ, про це йшлося під час презентації проєкту нової редакції закону про державний нагляд (контроль) та оновлень Інспекційного порталу.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до податкового та бухоблікового законодавства - користуйтеся LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

За словами директора департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства Олександра Палазова, пропонований законопроєкт є, по суті, новою редакцією Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю)". Крім того, за словами учасників презентації, розроблені зміни до інспекційного законодавства передбачають підвищення прозорості перевірок і вдосконалення процесу оскарження незаконних дій інспекторів.

Одна з ключових змін - залежність тривалості перевірки не від розміру підприємства, а від ступеня ризиковості його діяльності. Таким чином, інспектори зможуть ретельніше перевіряти високоризикові підприємства та не обтяжувати надмірними перевірками підприємства з незначним ступенем ризику. Водночас обмеження щодо граничної тривалості перевірки малих і мікропідприємств збережено: незалежно від ступеня ризику, їх можуть перевіряти планово не більше 5 днів.

Підприємці одержать право звернутися до органів контролю за добровільним безкоштовним аудитом. Така перевірка не передбачатиме санкцій у разі виявлення порушень, однак, за позитивного висновку інспектора, впливатиме на зменшення частоти планових заходів контролю щодо такого об'єкта.

Водночас, якщо підприємцю більш комфортно взаємодіяти з незалежними недержавними акредитованими організаціями, він може звернутися до них за відповідним платним аудитом. Позитивні результати такого аудиту також впливатимуть на зниження частоти планових перевірок.

Крім цього, законопроєкт передбачає можливість переходу всіх учасників - як бізнесу, так і інспекторів, - на єдину електронну систему взаємодії. При цьому розширюється перелік інформації, яку орган контролю має вносити в електронний кабінет Інспекційного порталу - пілотного модуля передбаченої законом системи для бізнесу, на якому зібрано всю інформацію про державні перевірки.

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини