Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У НБУ назвали, коли подешевшають кредити внаслідок зниження облікової ставки

5 жовтня 2020, 11:55
313
0
Реклама

Національний банк України цьогоріч знизив свою ключову ставку до рекордних за всю історію 6%, але кредити усе ще коштують для позичальників значно дорожче. Чому так? Чи означає це, що облікова ставка не впливає на кредитні ставки банків? Чи будуть кредити дешевшати? У Нацбанку відповіли наступне.

З травня 2019 року Національний банк поступово знижував облікову ставку, і сьогодні вона встановлена на рівні 6%. Відповідно, банки почали знижувати ставки за депозитами та кредитами. Якщо у липні минулого року середня ставка за кредитами для бізнесу сягала 18%, то у липні цього року вартість позик для них скоротилась до менш ніж 10%.

Крім вартості ресурсів для банку на ставки впливає рівень ризиків за кредитами. Переважно береться до уваги кредитний ризик - ризик неповернення коштів. Тож вартість позики буде різною для різних груп позичальників, залежно від вірогідності того, повернуть вони кредит, чи ні.

Також значення має термін кредиту, адже надаючи кошти на довший термін, банки беруть на себе вищі ризики, а тому закладають у вартість кредиту компенсацію за ці ризики.

Для вартості споживчих кредитів визначальними є високі ризики та баланс попиту і пропозиції.

Для подальшого зниження ставок за іпотечними кредитами потрібен поступ у врегулюванні проблем ринку нерухомості, підвищенні захисту прав кредиторів та зниженні кредитних ризиків. Потрібен час, аби кращі макроекономічні умови та зміна облікової ставки остаточно відобразилась на вартості кредитів для кінцевого споживача - бізнесу або громадянина. Так, зниження облікової ставки до 6% ще не повністю відображене у ставках банків.

Більше того, банки сьогодні активно конкурують за якісних та надійних позичальників, які з більшою вірогідністю повернуть узятий кредит. Тому, конкуруючи за таких позичальників, банки пропонуватимуть для них привабливіші умови за кредитами, в тому числі цінові.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини