Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нацбанк дозволив відкривати рахунки в банках дистанційно з цифровим паспортом

6 жовтня 2020, 11:40
1114
0
Реклама

Національний банк інформує, що спростив процедуру віддаленої ідентифікації та верифікації банківських клієнтів з цифровим паспортом у мобільному застосунку "Дія". Відтепер громадянам під час дистанційного відкриття рахунку в банку не потрібно фізично пред'являти ID-картку або біометричний закордонний паспорт, якщо вони мають цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку Дія.

Скористатися цим методом зможуть усі українці, які мають біометричні документи - ID-картку та закордонний паспорт. Для цього їм потрібно встановити застосунок "Дія" на свій смартфон та верифікуватися для отримання е-паспорта або закордонного е-паспорта з допомогою BankID.

Використовувати цей метод банк зможе після підключення до систем Міністерства цифрової трансформації.

Загалом процес буде таким:

- банк запропонує потенційному клієнту ідентифікуватися в Дії через BankID;

- після вдалої ідентифікації у клієнта відобразяться цифрові документи, відповідно до даних, що містяться в державних реєстрах;

- через захищені канали банк отримає дані клієнта та додатково здійснить його фотофіксацію методом розпізнавання реальності особи;

- після цього клієнт зможе користуватися послугами банку.

Крім того аналогічно клієнт зможе поділитися копією цифрового паспорта або закордонного цифрового паспорта і у відділенні банку.

Коли банки зможуть запропонувати цей метод своїм клієнтам? Міністерство цифрової трансформації України планує запустити цей механізм після проведення тестування функціоналу. Водночас банкам знадобиться час для підключення до систем Міністерства цифрової трансформації та налаштування операційних процесів.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - скористайтеся комплексним рішення для бухгалтера LIGA360. Спробуйте зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини