Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як визначати податковий кредит при оплаті однієї поставки в різних звітних періодах — ДПС

15 жовтня 2020, 17:10
336
0
Реклама

У господарській діяльності підприємства мають місце ситуації, коли оплата за товари/послуги, на які постачальником, на дату їх відвантаження, складена податкова накладна та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), здійснюється кількома різними платежами в різних податкових періодах.

Як у такому випадку визначати податковий кредит? Якщо платник податку здійснює придбання (виготовлення) товарів (послуг) та основних фондів, які призначаються для їх використання в операціях, до яких застосовується касовий метод податкового обліку, то суми ПДВ включаються до податкового кредиту на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної за умови їх оплати.

Якщо оплата за товари/послуги на підставі однієї податкової накладної здійснюється в різних звітних податкових періодах, то суми ПДВ відносяться до податкового кредиту тих звітних періодів, в яких відбувається списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг.

Докладніше про всі тонкощі цієї теми читайте у добірці матеріалів "Застосування касового методу ПДВ: загальні моменти" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Джерело: ІПК ДПСУ від 17.09.2020 р. № 3888/ІПК/99-00-05-06-02-06

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини