Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ хоче скасування оподаткування відсотків з депозитів фізосіб

16 жовтня 2020, 15:15
6184
1
Реклама

Голова НБУ вважає за доцільне скасування оподаткування відсотків з депозитів фізосіб. Про це Кирило Шевченко сказав в інтерв'ю ZN.UA.

На питання про розширення участі фізосіб у придбанні державних облігацій голова НБУ, зокрема, зауважив: "Для залучення фізосіб наразі не існує жодних перепон, будь-який первинний дилер може надати їм цю послугу. Наразі у власності фізичних осіб ОВДП на більш як 8 мільярдів гривень. Попит є, але з сумом визнаймо, ґрунтується він здебільшого на тому, що при купівлі ОВДП на первинному ринку немає оподаткування доходів фізичних осіб. А при використанні такого стандартного банківського інструменту, як депозит, оподаткування відсотків існує. Однією з моїх пропозицій цього року до уряду було скасування податку на доходи за депозитами фізосіб. На жаль, у Мінфіну ця пропозиція не знайшла відгуку. Причини абсолютно зрозумілі, але ми все ж таки хочемо повернутися до цього питання. Справа в тому, що коли у нас відсоткові ставки були на рівні 25%, це оподаткування доходу не було настільки значущим. Сьогодні, коли дохідність за депозитами, особливо валютними, знизилася, це оподаткування має суттєвий вплив на перерозподіл фінансових ресурсів".

Він додав: "З огляду на нинішню ситуацію хотів би повернути привабливість такого інвестиційного інструменту, як депозити. Я розумію, що це оподаткування запроваджувалося 2014 року вимушено, бо у бюджеті держави було зовсім порожньо, але наразі ситуація не така критична, і ми вже мусимо думати не лише про бюджет, а й про подальший розвиток [банківського] сектору та економіки".

Не дайте рейдерам і шахраям нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини