Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Фонд соцстраху назвав шість головних помилок при заповненні листків непрацездатності

16 жовтня 2020, 17:00
1651
0
Реклама

Фонду соціального страхування України нагадав, що питання контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності з метою упередження неправомірного використання коштів Фонду, виявлення та усунення зловживань під час призначення матеріального забезпечення, є одними з основних його завдань.

Тож роботодавцю слід пам'ятати про підстави, на основі яких комісія із соціального страхування має право відмовити в оплаті листка непрацездатності. Їх перелік міститься у ст. 23 Закону № 1105:

1) у разі одержання застрахованою особою травм або її захворювання при вчиненні нею кримінального правопорушення;

2) у разі навмисного заподіяння шкоди своєму здоров'ю з метою ухилення від роботи чи інших обов'язків або симуляції хвороби;

3) за час перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;

4) за час примусового лікування, призначеного за постановою суду;

5) у разі тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням;

6) за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з навчанням.

Також застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з'являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі на лікарсько-консультативну комісію (ЛКК) чи медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Зверніть увагу, що комісія із соціального страхування має право повернути листок непрацездатності на доопрацювання у заклади охорони здоров`я, якщо той був виданий з порушеннями діючих інструкцій.

Скажімо, у ході перевірок страхувальників спеціалістами Фонду виявляються порушення чинного законодавства з питань експертизи тимчасової непрацездатності. Так, найбільш поширеними порушеннями при заповненні листків непрацездатності залишаються:

- вказується скорочена назва підприємства та не заповнюється його адреса;

- не підкреслюється слово "первинний" або "продовження";

- не підкреслюється причина непрацездатності;

- не вказується режим (стаціонарний, амбулаторний тощо);

- у разі помилок в тексті запис "Виправленому вірити" часто не завірений підписом лікуючого лікаря або відсутня печатка закладу охорони здоров`я "Для листків непрацездатності";

- немає підпису завідувача відділення якщо тимчасова непрацездатність триває понад 10 календарних днів при амбулаторному лікуванні.

Більше практичної інформації про матзабезпечення у разі непрацездатності знайдете у матеріалах сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (ви можете скористатися ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

- "Допомога з тимчасової непрацездатності та на поховання";

- "Листок непрацездатності в разі карантину: кому й за яких умов видають";

- "Хвороба у відрядженні: як оформлювати лікарняний та що оплачувати";

- "Як рахувати кількість календарних днів у розрахунковому періоді під час нарахування лікарняних і декретних";

- "Хвороба під час відпустки: як відобразити перерахунок у звітності з ЄСВ".

Зважайте: 10 жовтня набрав чинності Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання, який передбачає, що Фонд соцстраху має право зупиняти виплати фінансування у разі відмови або перешкоджання з боку страхувальника у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним до Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання страхувальником страхових коштів Фонду.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до податковового та бухоблікового законодавства - користуйтеся LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360:Бухгалтер.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини