Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент оголосив передачу сільгоспземель територіальним громадам — що це означає

19 жовтня 2020, 10:20
2706
1
Реклама

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 449/2020 "Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин". Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності. Про це повідомляє сайт глави держави.

Після 26 жовтня усі новостворені громади отримають землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку. Загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі.

Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко повідомив, що в Україні більше немає 10,4 млн га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення, як раніше стверджувалося. Нині, за його словами, у державній власності перебуває лише понад 2 млн га землі, які указом Президента України передаються у власність громадам. Після передачі земель ОТГ у держави залишається всього 750 тис. га на акті постійного користування (землі Академії наук, Міноборони, Пенітенціарної служби тощо), щодо яких зараз здійснюється інвентаризація та присвоюються кадастрові номери з метою недопущення виведення у приватну власність.

Як інформує сайт Держгеокадастру, після передачі понад 2 млн га землі громадам залишається 750 тис. га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення. Ця земля знаходиться на праві постійного користування у Національної академії наук України, Міністерства оборони, Державної пенітенціарної служби, Міністерства освіти, а також колишніх державних підприємств Міністерства АПК, які сьогодні передані до Фонду держмайна на приватизацію. Ці землі обробляють 1166 державних підприємств та установ по всій державі.

Своєю чергою, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко зазначив, що в межах земельної реформи для українських фермерів будуть запроваджені пільгові умови для доступу до ринку землі. Фермери можуть викупити земельні ділянки, надані їм у постійне користування або довічне успадковане володіння, а також переоформлені в оренду (розстрочка платежу до 10 років, вартість на рівні нормативної грошової оцінки таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів).

Водночас лунають й обережні оцінки президентської ініціативи. Так, AgroPolit.com передає, що підписаний президентом указ про передачу держземель ОТГ не має строку його реалізації. Тобто у документі не вказано, а коли саме землю мають передати громадам, відтак, його дія поки має декларативний характер.

Громадам потрібно передавати у власність не тільки землі сільськогосподарського призначення, а всі землі в межах територій громад -- таке переконання висловив експерт із питань земельної політики та землеустрою, член правління Спілки землевпорядників України, заступник голови ради Асоціації "Земельна спілка України" Андрій Мартин у коментарі Укрінформу. За його словами, громадам уже понад 5 років обіцяють вільний доступ до земель, однак і досі частина так званого "земельного" законодавства не ухвалена парламентаріями. Водночас указ Президента є своєрідним сигналом і парламенту, й уряду щодо пріоритетності земельної реформи, додав експерт.

Не дайте рейдерам і шахраям нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини