Суб'єкти господарювання, які прийняли рішення, про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, у разі необхідності та за власним бажанням можуть, зокрема, скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.
Такі рішення обов'язково мають бути затверджені відповідними розпорядчими документами суб'єкта господарювання.
Відповідно до п. 11 гл. 4 р. ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547, після закінчення використання КОРО на її титульній сторінці необхідно зазначити дату закінчення.
Скасування проводиться щодо КОРО, використання яких суб'єктом господарювання ще не закінчено, а використані КОРО скасовувати не потрібно, вони зберігаються суб'єктом господарювання протягом трьох років після їх закінчення.
Разом з тим, як зазначають податківці, потрібно перереєструвати також і реєстраційне посвідчення на РРО, щодо якого було скасовано КОРО. До такої перереєстрації суб'єкт господарювання не має права здійснювати розрахункові операції на цьому РРО.
Водночас чинним законодавством не передбачено штрафних санкцій за зазначену діяльність.
Джерело: ІПК ДПСУ від 15.09.2020 р. № 3858/ІПК/99-00-07-05-01-06 .
На цю тему корисними будуть ситуації:
- "Скасування реєстрації КОРО на РРО";
- "Проведення розрахункових операцій при виході з ладу РРО";
- "Проведення розрахунків у разі відключення електроенергії".
А також матеріал видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН "КОРО: практичні аспекти застосування". Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.