Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За непроведення атестації робочих місць каратимуть керівника підприємства — Держпраці

22 жовтня 2020, 17:10
1114
0
Реклама

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області надали роз'яснення щодо питання визначення робочих місць, які підлягають атестації робочих місць та особи, яка несе відповідальність за її проведення. Так, згідно вимог п.п. 1 та 2 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці основною метою атестації є регулювання відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.

Зверніть увагу на матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скориставшись тестовим 3-денним доступом): "Атестація робочих місць за умовами праці: результати, облік і відповідальність" та "Атестація робочих місць за умовами праці: підстави та порядок проведення".

Періодичність атестації встановлюється підприємством у колективному договорі, але не рідше одного разу на 5 років. Атестації підлягають робочі місця, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали можуть бути потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів. Для виробництв, робіт, професій та посад, для яких у списках № 1 і 2 виробництв, робіт, професій посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, передбачено показники умов праці, атестацію проводять тільки за цими показниками.

Ну а відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника (власника) підприємства, організації.

Докладніше про це - в матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН "Яка відповідальність загрожує за непроведення атестації робочих місць". Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовим доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини