Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Парламент знову не підтримав законопроєкт щодо РРО-реформи для єдинників — що станеться далі

18 листопада 2020, 10:00
5128
0
Реклама

Як ми й прогнозували, у парламенті 17 листопада відбувся розгляд у повторному першому читанні проекту Закону про внесення змін Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг та лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - платниками єдиного податку. Щоправда, хоча в порядку денному значився законопроєкт №4313 (його ж рекомендував розглядати і профільний комітет Ради), насправді розглядали законопроєкт №4313-д, зареєстрований напередодні Д. Гетманцевим.

Перед голосуванням голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував зняти законопроєкт із розгляду та створити робочу групу для напрацювання нової версії документа. Усе ж голосування відбулося після бурхливого обговорення народними депутатами: законопроєкт набрав аж 17 голосів "за". І ще 228 "проти".

Варто зауважити, що законопроєкт №4313-д містить норми, які дещо відрізняються від озвучених у проєкті №4313. У будь-якому разі в парламенті провалилися обидві ініціативи, а отже чинними лишаються зміни, внесені до ПКУ та Закону про РРО в рамках РРО-реформи - Законами №128 і №129, звісно ж - з наступним "карантинним" перенесенням строків набрання чинності окремими нормами.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія: спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи.

Звісно, можна сподіватися, що парламентарям вдасться реалізувати заплановане - створити робочу групу і розробити інший законопроєкт, який дозволить відтермінувати обов'язковість РРО для ФОП-єдинників, і розглянути його до кінця року. З іншого боку, в умовах посилення карантинних заходів до цього може і не дійти.

А отже станеться невідворотньо заплановане: уже з 1 січня 2021 року використання РРО/ПРРО стане обов'язковим для єдинників ІІ-ІV груп з т.зв. ризиковими бізнесами (ресторанний та готельний бізнес, інтернет-торгівля, продаж секондхенду, ювелірних та текстильних виробів, а також туристичних послуг та автозапчастин). А з 1 квітня 2021 року - і для всіх інших єдинників указаних груп.

Варто додати, що у парламенті зареєстровано окремими депутатами ще кілька законопроєктів щодо РРО-реформи: одні передбачають її повне скасування, інші пропонують збільшити ліміт, перевищення якого зобов'яже підприємця-єдинника перейти на застосування РРО, з 1 млн грн до 4-4,1 млн грн. Існують і пропозиції зі скасування обов'язкової реєстрації касових операцій для тих чи інших категорій спрощенців. Законодавчі ініціативи Д. Гетманцева передбачать звільнення від застосування РРО спрощенців ІІ групи залежно від площі приміщення, у якому ті торгують. Яка з цих ініціатив "вистрілить" і буде підтримана в парламенті наразі прогнозувати складно. Тим більше, що і бізнес-середовище розколоте - в ньому вистачає як прихильників РРО-реформи, так і її противників.

До речі, після вчорашнього провального голосування у парламенті був зареєстрований ще й проєкт Постанови ВРУ про відкликання з посади Голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Гетманцева Данила Олександровича у зв'язку з незадовільною роботою на посаді (№4393). Його авторами стали 36 народних депутатів.

Щоб іти в ногу з вимогами чинного законодавства, користуйтеся інформаційно-правовою системою ЛІГА:ЗАКОН. Вона допоможе відслідковувати зміни в законодавстві. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини