Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Компенсація харчування неприбутковою організацією учасникам спортивних змагань оподатковується — ДПС

26 листопада 2020, 11:32
732
0
Реклама

Як відобразити у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ доходи у вигляді компенсації вартості харчування, наданих (виплачених) учаснику спортивних (крім професійного спорту) заходів, які фінансуються неприбутковими організаціями, відповіли в ДПС на запит комунального закладу.

До оподатковуваного доходу включають додаткове благо у вигляді вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених ПКУ для оподаткування прибутку підприємств (пп. "б" пп. 164.2.17 ПКУ).

Але є цілий ряд доходів, які не вважають додатковим благом. До них відносять кошти, вартість послуг, проживання, проїзду, харчування, спортивного одягу, аксесуарів, взуття та інвентарю, колясок для осіб з інвалідністю, у тому числі які призначені для участі осіб з інвалідністю в фізкультурно-реабілітаційних та спортивних заходах, лікарських та медико-відновлюваних засобів та інших доходів, наданих (виплачених) платнику податку - учаснику спортивних (крім професійного спорту), фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізкультурно-оздоровчої діяльності та фізкультурно-спортивної реабілітації, що фінансуються з бюджету та/або бюджетними організаціями, іншими неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату надання таких коштів.

На переконання податківців, ця норма не містить посилань на те, що дохід у вигляді вартості харчування, безоплатно отриманого платником податку - учасником спортивних (крім професійного спорту) заходів, що фінансуються з бюджету та/або бюджетними організаціями, іншими неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату надання таких коштів, не оподатковують ПДФО. Зазначене лише вказує, що такі доходи не є додатковим благом.

Тому, оскільки учасник спортивних (крім професійного спорту) заходів, які фінансуються неприбутковими організаціями, отримує дохід у вигляді компенсації вартості харчування, то зазначений дохід включають до оподатковуваного доходу такого платника податку як інший дохід з відповідним оподаткуванням.

Джерело: ІПК ДПС від 30.10.2020 р. № 4462/ІПК/99-00-04-05-03-06.

Ознайомтеся зі статтею "Харчування працівників за кошти роботодавця: податкові наслідки" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини