Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою
Перейти до української версії сайту2 грудня 2020 року Рада прийняла за основу проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною" (№ 3695).
Тож незабаром може з'явитись новий вид відпустки - відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, яка оплачується за рахунок роботодавця. Пропонується, щоб така відпустка надавалася одній із перелічених осіб:
- чоловіку, дружина якого народила дитину;
- батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
- бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір'ю (батьком).
Також пропонують зробити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).
Доповнять положення ст. 1821 КЗпП та ст. 19 Закону України "Про відпустки" щодо права працівників (чоловіка та жінки), які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку. А також передбачать можливість для чоловіків, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі) встановити скорочену тривалість робочого часу.
В нагоді стане стаття "Соціальна додаткова відпустка на дітей: чи вносити до графіка та як надавати" у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.
Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.