Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розрахунки за послуги банківською карткою та РРО — позиція ДПС

Реклама

В ДПС вкотре просять пояснити чи потрібно проводити через РРО операцій із придбання послуг, які здійснювалися за допомогою платіжних систем або банківських сервісів через мережу Інтернет.

Цього разу - у випадку розрахунків за послуги страхування за допомогою платіжних онлайн-сервісів банків та небанківських фінансових установ на підставі рахунків та отримання коштів за послуги страхування виключно у безготівковій формі на свій розрахунковий рахунок.

У відповіді податківці в ІПК від 17.11.2020 р. № 4723/ІПК/10-36-07-06-20 відсилають до двох листів НБУ:

- від 28.09.2020 р. № 57-0009/53844, за яким безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводять банки на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді;

- від 28.11.2019 р. № 57-0007/62082, в якому вказано, що квитанція, отримана при розрахунку за допомогою ЕПЗ, не є розрахунковим документом, у розумінні Закону № 265 та не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг), а лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ.

Тож розрахункові операції із застосуванням ЕПЗ не супроводжуються розрахунковими документами встановленої форми та змісту, що підтверджують факт продажу товарів чи/або надання послуг на відміну від виписок банківських установ про здійснення платежів через он-лайн систему банківських платежів.

Цю позицію ДПС підтвердив і НБУ, листом від 24.04.2020 р. № 57-0009/20338, де зазначив, що тільки операції шляхом переказу коштів з рахунку платника, без використання не банківського ЕПЗ, на рахунок отримувача, не належать до розрахункових операцій в розумінні Закону № 265.

Тож при розрахунках виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку) застосовувати РРО не обов'язково.

Враховуючи такі вимоги та те, що місце проведення розрахунків та/або отримання послуг, у розумінні Закону № 265, не можливо визначити лише, за умови отримання споживачем комп'ютерних програм, доступу до інтернет ресурсу, де застосування РРО не потрібне за будь-яких умов, застосування РРО та/або ПРРО, при прийманні оплати за товари/послуги, за допомогою ЕПЗ, у всіх інших випадках є обов'язковим.

Проте така ІПК датована ще 17.11.2020 року, а натомість уже із 10.12.2020 року діють законодавчі зміни до ст. 9 Закону про РРО. Вони передбачають, що РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовують при розрахунках за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Коли часу обмаль - вкрай необхідно тримати в фокусі найголовніше. Отримайте доступ до рішення LIGA360: Бухгалтер і перевіряйте контрагентів, звітуйтеся онлайн, читайте аналітичні матеріали та отримуйте автоматичні сповіщення про зміни в законодавстві.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини