Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

МОЗ розробляє новий порядок проведення медичних оглядів

Реклама

В Фонді соцстраху повідомили, що упродовж 9 місяців 2020 року загальна кількість встановлених діагнозів професійних захворювань склала 3695.

Одна із причин появи професійних захворювань - неякісно проведені медичні огляди працівників, через що потреба в оздоровленні чи коригуванні виробничого процесу не визначається. Приміром, наявні випадки професійних захворювань працівникам, у яких за результатами періодичних медичних оглядів протягом останніх 2 років патологій не було виявлено.

За наявними фактами несвоєчасного виявлення підозри на профзахворювання при проведенні медоглядів, робочі органи виконавчої дирекції Фонду соцстраху проводять роботу із відповідними органами та закладами охорони здоров'я, які здійснюють контроль та відповідають за якісне проведення медичних оглядів.

МОЗ вже повідомило Фонду соцстраху про початок роботи з розробки нової редакції проекту наказу, який буде регулювати діяльність, пов'язану з проведенням медичних оглядів працівників певних категорій.

Попередні та періодичні медичні огляди обов'язкові для всіх працівників, зайнятих на важких, зі шкідливими або небезпечними умовами праці роботах, де є потреба у професійному доборі, а також для усіх осіб віком до 21 року незалежно від умов праці.

Організовують медогляди роботодавці за свій рахунок. Крім того, за результатами медичних оглядів роботодавець зобов'язаний у повному обсязі провести відповідні оздоровчі заходи, визначені в заключному акті, а також усунути причини, що призводять до професійних захворювань (отруєнь).

Ознайомтеся зі статтею "Медогляд працівників підприємства: організація, бухгалтерський і податковий облік" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Снігопад знижок на професійні продукти від ЛІГА:ЗАКОН розпочато! Не пропустіть новорічні знижки на кращі професійні рішення для бухгалтерів та аудиторів. Переходьте за посиланням та обирайте свою персональну пропозицію зі знижкою 30%.

Зверніть увагу, що на період дії карантину тимчасово дозволяється залучення до роботи без проходження попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників. Умови карантину змінені на період із 19 грудня по 28 лютого.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини