Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 20 грудня змінено деякі умови виплати допомоги по частковому безробіттю

Реклама

19.12.2020 року опубліковано Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 02.12.2020 р. № 1030-IX, який діє із 20.12.2020 р..

Серед змін, які вносить даний нормативний документ:

1. Роботодавцям за працевлаштування осіб з інвалідністю за направленням регіональних центрів зайнятості можуть надаватися компенсації, визначені Законом України "Про зайнятість населення".

2. Невідвідування центру зайнятості безробітним у зв'язку із карантином уважатимуть поважною причиною.

3. Тепер можлива сплата головою сімейного фермерського господарства ЄСВ за себе і членів такого господарства.

4. Допомогу по частковому безробіттю по період зупинення (скорочення) виробництва продукції надаватимуть на період дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Право на таку допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, що звернулося за отриманням допомоги по частковому безробіттю, за яких протягом останніх 6 місяців, що передують місяцю, у якому почалося скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу, цим підприємством сплачено ЄСВ та у яких скорочення тривалості робочого часу становить 50 і більше відсотків на місяць. Допомогу зможуть отримувати усі застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини.

Виплатить працівникам допомогу по частковому безробіттю на період дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, підприємство з першого дня скорочення тривалості їхнього робочого часу в межах строку зупинення (скорочення) виробництва, але не більше 30 календарних днів після завершення карантину.

3. Пенсіонери з числа працівників зможуть отримувати допомогу по часткову безробіттю на час карантину, встановленого для протидії COVID-19.

Снігопад знижок до 60% на інформаційно-аналітичні продукти та комплексні рішення для аудиторів від ЛІГА:ЗАКОН. Контролюйте своєчасність і повноту сплати податків до бюджету, читайте професійні новини з перевірених джерел та формуйте власні вибірки з нормативних документів, судових рішень, контрагентів. Не пропустіть найвигідніші пропозиції.

Зважайте, що ФОПи та працівники можуть подати заяви на 8000 грн до 31 грудня, а роботодавці - до 21 грудня.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини