Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оновлено форму Звіту з ЄСВ

Реклама

Мінфін своїм наказом від 05.11.2020 р. № 670 вніс зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ. Документ набирає чинності з 1 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Тож маємо декілька важливих уточнень в Порядку № 435.

1. У разі припинення або зняття з обліку в органах доходів і зборів страхувальник зобов'язаний подати Звіт з ЄСВ за останній звітний період до дня держреєстрації припинення, в якому:

- здійснено держреєстрацію припинення страхувальника або підприємницької діяльності;

- припинено незалежну професійну діяльність згідно з даними реєстру страхувальників;

- платник втратив статус члена фермерського господарства, набув статусу особи, яка підлягає страхуванню на інших підставах, звільнений від сплати ЄСВ.

В інших випадках страхувальники, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", зобов'язані подати Звіт з ЄСВ до дня подання заяви до органу доходів і зборів про зняття з обліку платника ЄСВ, в якому подано заяву про зняття з обліку.

Зі Звітом з ЄСВ за останній звітний період страхувальники зобов'язані подати звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.

Змінами до Порядку № 435 також передбачено за які звітні періоди та в які строки подають Звіт з ЄСВ із зазначенням типу форми "ліквідаційна".

2. Уточнено, що Таблицю 5 Звіту з ЄСВ подають, якщо протягом звітного періоду:

- особу було переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого страхувальника;

- особу призначено на нову посаду у того самого страхувальника.

3. Таблиця 5 Звіту з ЄСВ викладена у новій редакції. У ній з'явилася нова графа "Професійна назва роботи". А графу 17 виклали у новому формулюванні "Документ підстава про початок, кінець трудових або цивільно - правових відносин, переведення на іншу посаду, роботи та відпусток".

4. В таблиці 1 Звіту з ЄСВ рядок 2 отримав оновлену назву "підприємствами, установами і організаціями, фізичними особами - підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, працюючим особам з інвалідністю (8,41 %)", що дає можливість ФОП вносити до нього інформацію про нараховану зарплату працівникам з інвалідністю.

5. З'явилися нові позиції в Таблиці відповідності кодів категорій застрахованих осіб та кодів бази нарахування і розмірів ЄСВ.

Швидка допомога бухгалтеру з питань подання звітності - це Liga:Report. Спробуйте онлайн-сервіс та переконайтеся як просто звітувати будь-де та будь-коли. Вигідна ціна для юридичних осіб та жодних доплат за модулі. Замовте доступ вже сьогодні..

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини