Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За використання праці неповнолітнього підприємець сплатить майже 50 тисяч гривень штрафу — Держпраці

14.01.2021, 14:50
1535
0

Відповідальність настала через відсутність укладеного трудового договору та неповідомлення податківцям про найм нового працівника
Відповідальність настала через відсутність укладеного трудового договору та неповідомлення податківцям про найм нового працівника

Хмельницьким окружним адміністративним судом підтверджено законність та обґрунтованість дій Управління Держпраці у Хмельницькій області щодо накладення штрафу на підприємця у розмірі 47 тисяч 230 гривень за використання праці неповнолітнього офіційно неоформленого працівника. Про це інформує Держпраці.

Зокрема, в серпні минулого року, під час інспекційного відвідування було встановлено, що підприємець допустив найманого працівника до роботи без укладення трудового договору. Так як працівник не досяг повноліття, виявлено, що спеціальний облік осіб до 18 років також не здійснювався.

Відповідно до письмових пояснень роботодавця працівник виконував обов'язки продавця з продажу безалкогольних напоїв біля магазину, де здійснює господарську діяльність підприємець. При цьому графік роботи для неповнолітнього працівника передбачав робочий час з 10-00 до 19-00 години.

Вищевказані факти свідчать про порушення вимог частин 1 та 3 статті 24, ст. 189 КЗпП, а також постанови КМУ № 413.

На усунення виявлених порушень підприємцю було винесено припис. На підставі акта інспекційного відвідування про виявлення порушень законодавства про працю неповнолітніх в частині оформлення трудових відносин у жовтні 2020 року керівництвом Управління прийнято рішення про накладення на фізособу-підприємця фінансової санкції, передбаченої абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП, в розмірі 47 230 гривень.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. А дізнатися про дієві практики захисту від безпідставних претензій контролерів - у системі судових рішень VERDICTUM.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар