Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держпраці вказала, на яких посадах може працювати особа з інвалідністю

Реклама

Можливість роботи особи з інвалідністю на посаді вантажника пояснили в Управлінні Держпраці у Рівненській області.

Підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (далі - МСЕК) та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників (ст. 12 Закон України "Про охорону праці" від 14.10.1992 р. № 2694-XII).

Тому при застосуванні праці осіб з інвалідністю роботодавець зобов'язаний враховувати рекомендації МСЕК, оскільки у разі їх невиконання може погіршитись стан здоров'я працівника - особи з інвалідністю, за що він нестиме відповідальність.

Це означає, що з питань можливості роботи особи з інвалідністю на посаді вантажника варто звернутись до МСЕК, яка встановила інвалідність та винесла трудові рекомендації.

Також зважайте, що міські, міжрайонні, районні комісії аналізують разом із лікувально-профілактичними закладами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, профспілковими органами умови праці для виявлення факторів, що мають негативний вплив на здоров'я і працездатність працівників, а також визначають умови та види діяльності, робіт і професій для хворих та осіб з інвалідністю (пп. 8 п. 11 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 р. № 1317).

Із судовою практикою у сфері захисту прав осіб з інвалідністю допоможе система VERDICTUM, яка містить більш ніж 70 млн. судових рішень. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини