Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ТОП-3 аспекти застосовування оновлених правил сплати ЄСВ підприємцями у 2021 році

Реклама

Пресслужба Державної податкової служби України інформує фізосіб - підприємців щодо трьох аспектів сплати ЄСВ.

Перше питання, яке задали податківцям, звучало наступним чином: "Оскільки ФОП-сумісник має право не сплачувати ЄСВ за себе в ті місяці, у яких за нього сплачений ЄСВ не менше мінімального роботодавцем по основному місцю роботи, чи потрібно якимись документами доводити факт сплати роботодавцем за відповідні місяці ЄСВ?".

Контролери відповіли: відповідно до ст. 20 Закону про ЄСВ податковим органам з метою перевірки правильності нарахування, обчислення, повноти і своєчасності сплати єдиного внеску надається доступ до персоніфікованих відомостей про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески. Таким чином, ФОП або особи, які провадять незалежну професійну діяльність не повинні повідомляти про факт сплати за них ЄСВ роботодавцем.

Друге питання мало на меті з'ясувати як відображати у звітності ФОПа місяці, за які ЄСВ не сплачений ФОПом за себе, бо сплачений роботодавцем за основним місцем роботи, щоб ці місяці не були зараховані ФОПу в недоїмку по ЄСВ?

На думку податківців відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ платники єдиного внеску зобов'язані подавати звітність про нарахування ЄСВ в розмірах, визначених відповідно до цього Закону, у складі звітності з ПДФО до податкового органу за основним місцем обліку платника ЄСВ у строки та порядку, встановлені ПКУ. Враховуючи зазначене та норми ч. 6 ст. 4 Закону про ЄСВ, такі платники у паперовому варіанті звітності проставляють прочерки за місяці, за які роботодавцем сплачено ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску (в електронному варіанті звітності поля залишаються не заповненими).

Як економити час на підготовці звітності? З IT-рішенням LIGA360: Підприємець. Система має зручний календар сплати податків і подання звітів. Тут можна отримати шаблони актів, видаткових, довіреностей, рахунків. А з алгоритмами заповнення звітів і підтримкою у чаті - у вас не буде сумнівів щодо правильності документів. Замовляйте тестовий доступ сьогодні.

Також платників цікавило, чи передбачаються механізми звірки інформації по сплаті ЄСВ ФОПом і роботодавцем у разі виникнення непорозумінь щодо сплати ЄСВ за певні місяці. У ДПС відповіли, що з 01.01.2021 р. такий механізм визначено ст. 20 Закону про ЄСВ. Об'єм інформації, терміни та порядок її отримання затверджується окремими протоколами на підставі порядку, затвердженого Мінфіном за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Докладніше про цьогорічні новації для підприємців читайте в статті "Зміни для ФОПів у 2021 році: ЄСВ, єдиний податок, РРО" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини