Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податкова накладна: з 1 березня за новою формою

4.02.2021, 16:10
2905
0

До уваги бухгалтерів та підприємців - платників ПДВ!
До уваги бухгалтерів та підприємців - платників ПДВ!

Платникам ПДВ треба звернути увагу, що 02.02.2021 року опубліковано наказ Мінфіну від 02.12.2020 р. № 734, яким затвердили у новій редакції форми податкової накладної та декларації з ПДВ. Огляд новацій в нових формах читайте у новині.

Вказаний наказ діятиме з 1-го числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Тому він запрацює із 1 березня 2021 року.

Згадаємо, що за п. 46.6 ПКУ до того, як визначені нові форми декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, чинними є форми декларацій (розрахунків), які діють до такого визначення.

Тому за новою формою декларації з ПДВ треба звітувати починаючи зі звітності за березень 2021 року, а за лютий використовувати ще "стару" форму декларації з ПДВ.

Натомість за новою формою податкові накладні та розрахунки коригування реєструють в ЄРПН починаючи із 1 березня 2021 року.

Звісно, якщо усі відповідні електронні формати ДПС вчасно випустить і не виникне затримка із реалізацією нових форм.

Готуєте річну звітність? Уникнути помилок допоможе фахова аналітика в Liga360. Не пропустіть жодної профільної новини, слідкуйте за гарячими темами у галузі, отримайте найширший діапазон експертних думок. Придбайте Liga360: Бухгалтер та тримайте руку на пульсі важливих змін.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар