Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін змінив процедуру оскарження податкових повідомлень-рішень

Реклама

В Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами тепер декілька змін. Їх внесено наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. № 916.

По-перше, уточнили, що скарги на рішення територіальних органів ДПС подають до ДПС. Це пов'язано із тим, що податкові інспекції уже не функціонують як окремі юрособи.

По-друге, скарги на рішення контролюючого органу щодо нерезидентів визначені у п. 56.31 ПКУ. Їх можна подати до контролюючого органу, який прийняв такі оскаржувані рішення. Останній повинен розглянути скаргу нерезидента в порядку, визначеному для контролюючого органу вищого рівня.

По-третє, змінено строк, який обчислюють для подання скарги у письмовій формі до контролюючого органу вищого рівня. Тож тепер скаргу можна подати упродовж 10 робочих днів (було - 10 к.дн) за днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що оскаржується.

По-четверте, упродовж 6 місяців з дати закінчення вищевказаного строку платник податків має право подати скаргу разом з клопотанням про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копіями підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності). Контролюючий орган вищого рівня, розглядаючи клопотання платника податків, поновлює пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку, якщо визнає причини його пропуску поважними.

Оцініть переваги професійного рішення Liga360 для бухгалтерів. Контролюйте звітність, сплату податків, економте час на пошук типових договорів і форм, слідкуйте за змінами законодавства. Вирішуйте будь-які робочі завдання з модулем “Ситуації для бухгалтера” та консультаціями експертів. Тестовий доступ до Liga360: Бухгалтер можна замовити тут.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини