В ДПС нагадують, що роботодавець повинен сплатити ЄСВ з нарахованої за відповідний календарний місяць суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами не пізніше 20 числа наступного місяця. Виключення передбачене для гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати ЄСВ за календарний місяць не пізніше 28 числа наступного місяця. При цьому ЄСВ сплачується незалежно від джерел фінансування цих виплат, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування.
Якщо останній день строків сплати ЄСВ припадає на вихідний або святковий день, то останній день таких строків сплати ЄСВ - перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Зокрема, ЄСВ за січень 2021 року треба сплатити не пізніше 22 лютого.
Читайте: на які бюджетні рахунки сплачувати податки та ЄСВ у 2021 році.
Для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.
Варто враховувати, що ЄСВ треба сплачувати незалежно від фінансового стану роботодавця (ч. 12 ст. 9 Закону № 2464).
Обчислюють суму ЄСВ на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадять нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховують ЄСВ.
Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 201.04.01 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).
Оцініть переваги професійного рішення Liga360 для бухгалтерів. Контролюйте звітність, сплату податків, економте час на пошук типових договорів і форм, слідкуйте за змінами законодавства. Вирішуйте будь-які робочі завдання з модулем “Ситуації для бухгалтера” та консультаціями експертів. Тестовий доступ до Liga360: Бухгалтер можна замовити тут.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.