Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Які податкові наслідки повернення авансу після спливу строку реєстрації розрахунку коригування

11.02.2021, 15:25
323
0

Податківці радять продавцю забути про зменшення зобов'язань з ПДВ, а покупцю нарахувати "компенсаторні"
Податківці радять продавцю забути про зменшення зобов'язань з ПДВ, а покупцю нарахувати "компенсаторні"

Податківці нагадують, що реєстрацію ПН та/або РК у ЄРПН необхідно здійснювати з урахуванням строку давності - з дати складання ПН минуло не більше 1095 календарних днів.

У разі, якщо після сплину 1095 календарних днів з дати виникнення податкових зобов'язань та складання податкових накладних при отриманні авансового платежу за товар, який підлягає постачанню відбувається повернення такого авансового платежу, розрахунок коригування до таких податкових накладних не може бути зареєстрований в ЄРПН, та, відповідно, підстави для зменшення податкових зобов'язань у платника податку - продавця відсутні.

При цьому покупець, у разі повернення йому постачальником авансового платежу, зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ використовуючи механізм, визначений п. 198.5 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну.

До речі, найголовніші новації у справлянні ПДВ розглянуто в матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН "Розбираємо Закон № 466 по кісточках: ПДВ-зміни".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Джерело: роз'яснення ДПС у Запорізькій області

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар