Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС пояснила підприємцям чи виникає дохід від безоплатного користування квартирою

Реклама

В ДПС відповіли на запит ФОПа щодо включення в дохід вартості безоплатно отриманих послуг з користування квартири.

Ситуація ускладнювалась тим, що ФОПу на підставі договору позички передала у користування квартиру інша фізособа - власник цієї квартири. Водночас ФОП планує передати зазначену квартиру в оренду.

Податківці зауважують, оскільки передача квартири ФОПу на підставі договору позички не передбачає переходу права власності на таке майно, то доходу у розумінні п. 292.1 ПКУ в такого підприємця не виникає.

Разом з тим до доходу ФОП - платника єдиного податку включають суму орендної плати, отриманої таким підприємцем на підставі договору оренди.

Також варто враховувати, що не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп ФОП, які надають в оренду житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв.м. (до 01.01.2021 р. - 100 кв.м.)., нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв.м. (до 01.01.2021 р. - 300 кв.м.) (пп. 291.5.3 ПКУ).

Джерело: ІПК ДПС від 05.01.2021 р. № 86/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Обирайте комплексне рішення LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ від ЛІГА:ЗАКОН та миттєво подавайте звітність до держорганів, контролюйте борги й податки, а також моніторте контрагентів та бізнес-партнерів. Усе це в єдиному рішенні LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ. Ознайомитися з пропозицією.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини