Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС нагадала основні новації об’єднаної звітності з ЄСВ та ПДФО

10.03.2021, 09:30
6412
1

Вперше звітність подається за І квартал 2021 року
Вперше звітність подається за І квартал 2021 року

В ГУ ДПС у Сумській області нагадали, що форма нової квартальної звітності із ЄСВ, ПДФО та військового збору затверджена наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.

Зупинилися на особливостях заповнення ключових розділів та додатків нової форми звітності.

Розділ I "Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників в розрізі місяців звітного кварталу". Він нагадує таблицю 1 Звіту з ЄСВ.

Додаток 1 (Д1) "Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам" практично є аналогом таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Найбільш суттєва різниця полягає у тому, що таблиця додатку Д1 містить графу 25 "Ознака (0, 1)", у якій відображається ознака "0", якщо рядок потрібно ввести, чи ознака "1", якщо рядок потрібно виключити. Графа 25 заповнюється тільки для "Звітного нового" (при коригуванні сум внеску та реквізитів) та "Уточнюючого" (виключно при коригуванні реквізитів) додатку. Тобто тепер маємо уніфікацію порядку виправлення помилок з ЄСВ, ПДФО та військового збору (виправлення помилок здійснюється як у формі № 1ДФ).

Додаток Д1 призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.

Тому за звітний квартал потрібно подавати три додатка Д1 - за перший, другий та третій місяць такого кварталу (у рядку 02 додатку вказується номер місяця у звітному кварталі - цифрове значення від 1 до 3).

Якщо платник ЄСВ у звітному кварталі не використовує працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством - додаток Д1 за такий квартал не подається.

Додаток 4 (4ДФ) "Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору" нагадує форму № 1ДФ.

Проте, у цьому додатку передбачено персоніфіковане відображення не тільки сум ПДФО, а й військового збору. Тобто базу оподаткування, відповідні суми ПДФО та військового збору необхідно вказувати для кожної фізособи.

За звітний квартал потрібно подавати три додатка 4ДФ - за перший, другий та третій місяць такого кварталу.

Додаток 5 (Д5) "Відомості про трудові відносини та період проходження військової служби" багато в чому нагадує таблицю 5 Звіту з ЄСВ, але з деякими особливостями.

У таблиці додатку Д5 з'явилися графи:

- 11 "Внутрішній сумісник (1 - так, 0 - ні)";

- 12 "Переведено, призначено на іншу посаду або роботу, переміщено до іншого підрозділу (1 - так, 0 - ні)".

Також додані нові підстави для подання додатку Д5: особу переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого платника ЄСВ; особу призначено на нову посаду.

Додаток 6 (Д6) "Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства" так само, як і таблиця 7 Звіту з ЄСВ, призначений для визначення платником ЄСВ періодів (строків) трудової або іншої діяльності, що відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховуються при визначенні права на відповідну пенсію, а також періоди страхового стажу, не пов'язані із трудовою та/або професійною діяльністю.

Новою є графа 17 "Ознакa (0, 1)" у таблиці додатку Д6, яка призначена для виправлення помилок. Цей додаток також подається окремо за кожен місяць звітного кварталу.

Переглядайте статтю "Єдина звітність ПДФО/ВЗ + ЄСВ: до чого готуватися" у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар