Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В якому розмірі застосовують штраф, якщо його розмір змінився упродовж року — ДПС

10.03.2021, 14:40
223
0

Консультують податківці
Консультують податківці

За вчинення платником податків податкових правопорушень фінансова відповідальність визначена главою 11 розд. II "Відповідальність" ПКУ.

Згідно з п. 109.1 ПКУ податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених ПКУ) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб'єктів у випадках, прямо передбачених ПКУ.

Відповідно до абз. 1 п. 111.2 ПКУ фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з ПКУ та іншими законами. Фінансова відповідальність, що встановлюється згідно з ПКУ, застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів).

Пунктом 11 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ встановлено, що штрафні (фінансові) санкції (штрафи) застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій.

Радимо ознайомитися з матеріалом "Штрафи за податкові порушення: подання декларацій" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 132.01 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).


Увійдіть, щоб залишити коментар