Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

На додаткові послуги готелів не поширюється ставка ПДВ у розмірі 7%

15.03.2021, 18:10
304
0

У яких випадках готельєри застосовують загальну ставку ПДВ
У яких випадках готельєри застосовують загальну ставку ПДВ

Контролери вважають, що в ситуації, коли юридична особа є постачальником безпосередньо послуг тимчасового розміщування (проживання) і має статус готелю або подібного засобу тимчасового розміщування (клас 55.10 групи 55 КВЕД ДК 009:2010), то операції постачання клієнту таких послуг (у тому числі з урахуванням харчування (сніданків), за умови, що таке харчування є складовою частиною послуг тимчасового розміщування (проживання) і його вартість входить до складу вартості цих послуг) підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7 %.

Водночас, якщо харчування (сніданки) не є складовою частиною послуг тимчасового розміщування (проживання), то постачання цих послуг треба розглядати як окрему операцію, яка підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Операції ж платника з постачання додаткових послуг (у тому числі послуг СПА, паркування, прання, користування тренажерними залами та басейнами, конференц-залами, місцями для проведення нарад та відпочинку, тощо) підлягають оподаткуванню ПДВ в загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Докладніше про особливості оподаткування готелів читайте в статті "Готельна ставка ПДВ очима податківців" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

Джерело: ІПК ДПС від 02.03.2021 р. № 756/ІПК/99-00-21-03-02-06.


Увійдіть, щоб залишити коментар