Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Продаж товару за подарунковий сертифікат: як провести через РРО

22.03.2021, 13:20
429
0

Чергова консультація в частині проведення розрахунків через РРО
Чергова консультація в частині проведення розрахунків через РРО

Податківці розмістили роз'яснення, в якому описали алгоритм дій проведення через РРО та/або ПРРО видачу товару за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів.

В такому разі розрахункові операції проводяться через РРО (для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД) з позначенням форми оплати: "безготівкова". При цьому суб'єкт господарювання має право уточнити вид форми оплати: "подарунковий сертифікат", "талон", "відомість", а за безкоштовними рецептами - "безоплатно" та суму коштів за цією формою оплати.

Якщо загальна сума покупки більша, ніж вартість, зокрема, подарункового сертифіката, талонів, то в чеку зазначається декілька форм оплати: "готівкова та/або безготівкова" та сума коштів за кожною формою оплати, яка була використана при здійсненні розрахункової операції.

Водночас в програмних рішеннях "ПРРО Каса" та "пРРОсто" на даний час не реалізовано можливість проведення через ПРРО попередньої (авансової) оплати за товар (послугу), реалізації товару з відстроченням платежу, тобто наразі відсутня можливість проведення через ПРРО розрахунків, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифікату або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 109.09 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Більше відповідей ДПС на запитання платників податків з усіх напрямків податкового законодавства читайте в модулі "База податкових знань" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся для цього тестовим доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар