Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Профспілки пояснили долю трудових відносин із вчителями - пенсіонерами

30.03.2021, 12:35
1954
0

З ними укладають строкові трудові договори
З ними укладають строкові трудові договори

Керівники комунальних закладів загальної середньої освіти повинні були до 1 липня 2020 року припинити безстрокові трудові договори з педпрацівниками, яким виплачують пенсія за віком, та одночасно укласти з ними трудові договори строком на один рік. Такий алгоритм передбачає пп. 2 п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про повну загальну середню освіту".

По завершенню вказаного строку трудового договору з такими педпрацівниками можуть укладати строкові трудові договори.

Педпрацівники комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачують (а не призначають, чи оформлюють) пенсію за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від 1 до 3 років.

Тож строкові трудові договори з вчителями закладів загальної середньої освіти мали бути укладені терміном на один рік: з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року, а не на навчальний 2020-2021 рік.

На це вказує у своєму поясненні Профспілка працівників освіти та науки України.

При звільненні працівника у зв'язку із закінченням строку трудового договору невикористану відпустку можна за його бажанням надавати й тоді, коли термін відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового договору продовжують до закінчення відпустки.

Тому за заявою таких вчителів після закінчення строку трудового договору, в обов'язковому порядку надають щорічну основну відпустку повної тривалості 56 календарних днів з продовженням чинності строкового договору до закінчення цієї відпустки.

Надалі з такими педпрацівниками можуть укласти строкові трудові договори строком від 1до 3 років, як це передбачено абз. 3 ч. 2 ст. 22 Закону України "Про повну загальну середню освіту".

Директори закладів загальної середньої освіти мають повідомити вчителів про укладення наступного строкового договору до виходу їх у відпустку.

Не пропустіть жодної профільної новини, слідкуйте за гарячими темами у галузі, отримайте найширший діапазон експертних думок. Придбайте Liga360: Бухгалтер та тримайте руку на пульсі важливих змін.

Зверніть увагу, що МОН оновить перелік посад педпрацівників.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар